Založ si blog

Spravodlivý trest.

Tak sa nám roztrhlo vrece so všelijakým kauzami prominentných alebo mediálne známych ľudí, ktorí čakajú na svoj trest či už vo vazbe  alebo na úteku. A je ich požehnane  na Slovensku aj vo svete. Ťažko sa v tom orientovať.

Článok píšem preto, lebo dnes bol odsúdený ten najbrutálnejší zločinec za posledné roky. Zastrelil 77 ľudí a dostal 21 rokov. To sa skutočne može stať len v Európe. A on svoj čin vobec neoľutoval. Breivikovský trest : tak sa oddnes volať trest pre teroristov v Európe. Tí si skutočne vydýchli, už sa nemusia ani samovraždiť. Je to dosť nebezpečný precedens. Za takéto výnimočné činy by mal byť trest ako za vojnové zločiny a mal ho súdiť medzinárodný tribunal ako súdil Miloševiča alebo Husaina.  To nebol bežný trestný čin.

Z iného súdka je Assange a Pussy Riot. Assange sa podľa  mňa dopustil trestného činu a to nie za tie údajné znásilnenia  zneužívanie spravodajských a diplomatických  údajov, tým vlastne ohrozil fungovanie a bezpečnosť mnohých štátov. Ja myslím, že to je zločin a je to nebezpečné aj keď tam boli aj údaje, ktoré hovoria o zneužívaní tajných služieb atď. Podstata je v tom, že takéto veci by sa nemali stávať a majú byť chránené. Na to tu sú tajné služby, lebo narábajú s tajnými informáciami a ich zverejňovanie je trestné. Alebo aj tu sa bude hovoriť, že je to porušovanie jeho práv ako v prípade Pussy Riot.

Tie dievčatá mi je úprimne ľúto. Režim v Rusku podľa mňa nie je úplne demokratický lebo nemá opozíciu. Je stabilný a Putin bol podľa mňa zvolený legitímne, lebo je to medzi Rusmi stále najpopulárnejší politik. Vyviedol krajinu z biedy po Gorbačovovi a Jeľcinovi a navrátil  Rusku  medzinárodnú vážnosť. A Rusko je na tom istotne lepšie. Len také príklady: v Rusku budú zimné olympijské hry, majstrovstva sveta vo futbale, KHL je veľká medzinárodná súťaž. To sú všetko udalosti, ktoré neorganizujú slabé štáty. Je to veľká medzinárodná prestíž. Najvačšim problémom Ruska je neštandardný systém a moc tajných služieb. Tak veľká krajina sa veľmi ťažko spravuje. Mal by tam taký model ako v USA, silný prezident, silný najvyšší súd a veľké kompetencie štátov. Na to sa v súčasnosti nikto nepodujme a ani nemusí. Najvačší problém nastane s predávaním moci. Čo po Putinovi. Vyberie si ho Putin ale nastane zase nejaký prevrat, nepokoje. To je to najhoršie takýchto režimov ako to vidíme na mnohých miestach sveta a trpia zase len nevinní. Buďme radi, že na Slovensku máme slobodné voľby, lebo politici by sa držali pri koryte tiež až dokedy by sa dalo. Ano protesty proti Putinovi. Kasparov, Pussy Riot, Pussy Riot je špecifický prípad. Dnes zo všetkých strán ozývajú protesty proti blogu Jána Carnogurského, úpne sa to prekrúca. Ale on tam písal hypotézy ako by to bolo podľa zákona. Po tých orgiách v Biologickom múzeu by asi aj u nás skončili na polícií a vláčili by po súdoch a v kostole si u nás takisto nemože vykrikovať. Ale zase medzi Ruskom a Slovenskom je jeden zásadný rozdiel. U nás sa taká forma protestu ešte nevyskytla. Demonštrácie proti Gorile, odborárske štrajky. Tažko porovnávať. Slovensko nie je Rusko. Aj tak tie dievčatá ľutujem, lebo je to politicky zmanipulované. Je to už vidno len podľa toho, že celý svet sa tomu venuje. To, že sú vulgárne je mi jasné a mne sa také správanie nepáči. Ale dostať za to 2 roky a na súde byť zavretý v klietke. To už moj mozog veľmi pochopiť nemože.

A na záver tu máme naše celebrity a jednu od susedov z Česka. Pán David R., pani Eva V.-R., pán Karol M. už nedostanú toľko mojej pozornosti. Menujem ich len do počtu. Verím, že spravodlivému trestu neujdu. Prípad Davida R. sa čoraz ďalej zamotáva a ukazuje sa, že je to veľký kvietok, štyria ľudia upálení v aute je strašné aj keď z nešťastnej náhody. Vyhasli štyri ľudské životy, vodička bola opitá za volantom. Páni advokáti sa budú musieť obracať, aby ju z toho vysekali alebo zmiernili trest.  A muž na úteku Karol M. je už prípad pre nejakého dobrého scenáristu, mohol by z toho byť dobrý slovenský filmový trhák a jednu z hlavných úloh by mohla hrať jeho blonďavá herečka.

Niekto to rád spravodlivé.

United States of Europe nie sú dobré pre Slovensko ! ! !

22.09.2012

Keď som chodil na Základnú školu v 80. rokoch minulého storočia, tak sme mali takého učiteľa chémie, ktorý veľmi pekne rozprával o Európskom hospodárskom spoločenstve /predchodca EÚ/.Bola viac »

PETY ČERY SHOW 1.

15.09.2012

POZNÁMKA AUTORA : Všetky skutočnosti v tomto článku sú vymyslené. Zhodujú sa len mená verejne známych osob. Autor sa vopred všetkým uvedeným ospravedlňuje. Všetko je to myslené zo žartu viac »

Načo je nám Ústava.

31.08.2012

V týchto dňoch máme jedny veľké oslavy za druhými. Slovenské národné povstanie ako základný pilier slobodného moderného Slovenska a prvá demokratická Ústava SR z 1. septembra 1992. Pozrieme viac »

miloš zeman

Zeman bol v prvej 'debate' sám, s moderátorom vtipkoval

22.01.2018 22:33, aktualizované: 23:16

Zeman žartoval o tom, že jeho prvou politickou chybou bolo, keď ako dieťa plakal kvôli smrti komunistického prezidenta Klementa Gottwalda.

Pápež František, Greg Burke

Pápež sa ospravedlnil za výroky obraňujúce čilského biskupa

22.01.2018 22:14

Biskup Juan Barros je podozrivý z krytia pedofilného kňaza Fernanda Karadimu.

Vladimir Putin

Pravoslávny biskup nebude voliť Putina, prezidenta nazval 'temnotou'

22.01.2018 21:01

Ide o prvý raz, keď sa vysokopostavený predstaviteľ pravoslávnej cirkvi postavil proti Putinovi. Doteraz cirkev stála jednotne za Putinom.

USA, Kapitol, Senát

Senátori sa dohodli na obnovení financovania amerických federálnych úradov

22.01.2018 19:40

Takzvaný shutdown ochromil činnosť mnohých vládnych inštitúcií v USA.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 11636x
Priemerná čítanosť článkov: 1293x

Autor blogu

Kategórie